چیپ‌های 5G هواوی

مصرف دو برابری چیپ‌های 5G هواوی

در حالی که هنوز شرکت های کمی موفق به ساخت و تولید چیپ های 5G شده اند، شمار موبایل هایی که از این فناوری پشتیبانی کنند هم خیلی کم است. به همین خاطر گزارشی که دیجی تایمز از چیپ های 5G هواوی تهیه کرده است مورد توجه اکثر علاقه مندان قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، اولین گوشی هواوی که از این چیپ بهره می برد مصرف انرژی بیشتری نسبت به نسل قبل یعنی نسل 4 دارد، به همین دلیل، گوشی نیاز به یک خنک کننده مسی خوب برای پخش حرارت ایجاد شده دارد.

در گزارش آمده است که اریک ژو مدیر عامل چرخشی هواوی مصرف دو برابری انرژی این چیپ را نسبت به سری قبل تایید کرده است.و به خاطر بهبود عملکرد کلی چیپ ها نسبت به سری قبل این تصمیم گرفته شده است. البته قابل ذکر است که این چیپ نیاز به باتری بزرگ تر و سیستم خنک کننده قوی نسبت به گوشی های فعلی دارد.

ژو بر این باور است که برای کاهش حرارت تولید شده توسط این چیپ ها، تحقیق و توسعه بیشتری انجام شود و برای صرفه جویی در مصرف انرژی هم باید تکنولوژی جدید و بهتری جایگزین شود.

چیپ‌های 5G هواوی

چیپ‌های 5G هواوی با مصرف انرژی دو برابری نسبت به نسل چهار

طبق اطلاعاتی که در گزارش بیان شده است، شرکت هواوی برای حل این مشکلات در سری اول گوشی های دارای 5G از ماژول های خنک کننده پرمیوم ساخت Auras technology  استفاده می کند که این ماژول ها از صفحاتی مسی با ضخامت 0.4 میلیمتر ساخته شده اند.

البته قبل تر هواوی در بعضی از گوشی های دو سال اخیرش استفاده کرده است. در حال حاضر از گرافیت برای خنک سازی موبایل های اقتصادی و میان رده استفاده می شود.

در گزارشات Auras آمده است که قبل از عرضه گوشی، ماژول های خنک کننده به تولید انبود می رسند و این درست چند ماه بعد از ورود گوشی های 5G مجهز به مودم اسنپدراگون x50 است.

تا این لحظه اطلاعاتی درباره شکل و اندازه موبایل های با فناوری 5G به خاطر عدم ارائه طرح از سوی شرکت ها در دسترس نیست.

Leave A Comment

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است