چگونه در هواوی P20 بریدگی صفحه یا Notch را مخفی کنیم؟

به صورت پیش فرض در تنظیمات هواوی گزینه‌ای وجود دارد که به وسیله آن می‌توانید Notch را مخفی کنید. سری P20 هواوی و همچنین Nova 3e ( یا همان نسخه لایت سری پی 20) در بالای صفحه نمایش خود داری یک زائده یا بریدگی هستند. شاید بسیاری از ما به دلیل نامتقارن بودن آن چندان از ایده خوشمان نیاید. مشکلی نیست، هواوی به این نیز فکر کرده و راه حلی برای آن در نظر گرفته است. برای مخفی کردن Notch در هواوی P20، P20 Pro و Nova 3e با نمایندگی هواوی ایران همراه شوید.

آخرین پرچمدار هواوی و همچنین سایر اعضای خانواده آن دارای یک بریدگی در بالای صفحه نمایش خود هستند. این یک چیز خوب است و در بسیاری از پرچم دارهای معرفی شده نیز آن را دیده‌ایم. اما آنچه که هواوی معرفی کرده، یک ویژگی متفاوت و کاربردی است که به شما اجازه مخفی کردن Notch را می‌دهد. این تنظیمات به وسیله سیاه کردن نوار وضعیت (Status bar) به سادگی از برجسته و در دید بودن بریدگی بالای صفحه نمایش گوشی جلوگیری می‌کند. حالا وقتی گوشی را در دست می‌گیرید، دیگر کمتر توجه شما را به خود جلب می‌کند و همچنان هم وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهد.

این ویژگی به صورت کامل بریدگی یا Notch را مخفی نمی‌کند اما همانطور که در تصویر زیر می‌بینید این یک ویژگی بسیار خوب و مفید است. در یک نگاه سریع شاید کمتر کسی متوجه بریدگی بالای صفحه نمایش شود. اگر چه شاید افزایش ضخامت لبه بالایی نمایشگر P20 کمی شما را نگران کند، اما با تعبیه موارد مربوط به استاتوس بار در این قسمت، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و این فضای سیاه رنگ کاربردی نیز خواهد بود.

Notch

هواوی در این زمینه یک پیشرو بوده است، به طوری که ما کم کم در سایر گوشی‌ها دارای بریدیگی صفحه نمایش نیز این ویژگی را دیدیم. حتی گوگل نیز مجبور شده است برای همگام شدن با زبان طراحی جدید، رابط کاربری خود را با بریدگی بالای صفحه نمایش هماهنگ کند.

چگونه بریدگی یا Notch صفحه نمایش هواوی P20 و Nova 3e را مخفی کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره شد، این ویژگی به صورت پیش فرض و بدون نیاز به برنامه اضافه یا روت کردن در اختیار شما است. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

  1. به تنظیمات بروید.
  2. از میان گزینه‌ها، Display and brightness را انتخاب کنید.
  3. در این مرحله لازم است بر روی Notch کلیک کنید.
  4. بنابر نیاز خود می‌توانید از میان دو حالت پیشفرض (Default) و حالت مخفی سازی (Hide Notch) یکی را انتخاب کنید.

Notch

Leave A Comment

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است