تشخیص برنامه‌های پر مصرف در هواوی وای 3 3 Huawei Y3 2017

هواوی وای 3 2017 یک گوشی خوش قیمت و با سخت افزار مناسب است. این گوشی با ویژگی‌های خوب خود توانسته بازار خوبی را از بخش میان رده به خود اختصاص دهد. بسیاری از افرادی که از این گوشی استفاده می‌کنند، دوست دارند طول عمر باتری هواوی وای 3 را افزایش دهند. در اینجا ما یک راه کار را پیشنهاد می‌کنیم. این روش‌ سبب می‌شود تا علاوه بر حفظ شارژ گوشی، باتری نیز در شرایط بهتری نگهداری و عمر بیشتری نیز داشته باشد.

نحوه تشخیص برنامه‌های پر مصرف در هواوی وای 3

اگر شما حس می‌کنید که باتری گوشی خیلی سریع‌تر از حالت معمول خالی می‌شود، ممکن است علت آن یک برنامه (یا چند برنامه) پر مصرف باشد که در پس زمینه مشغول پردازش هستند. خوشبختانه پیدا کردن و جلوگیری از این برنامه‌های مخرب بسیار آسان و راحت است.

البته وجود برنامه‌های که در پس زمینه مشغول به پردازش هستند، یک امر عادی در اندروید محسوب می‌شود. هدف ما تشخیص برنامه‌هایی است که لازم نیست در پس زمینه اجرا شوند. برای مثال متاسفانه برخی از برنامه‌ نویسان برای کسب درامد بیشتر، در لایه‌های برنامه خود از اسکریپن‌های جست و جو بیتکویین استفاده می‌کنند. در حالی که این برنامه ممکن است نیازی به اجرا در پس زمینه نداشته باشد، به صورت مداوم از منابع سیستم در حال استفاده برای معدن کاوی است. این برنامه‌ها به شدت مزاحم و خطرناک هستند و باید جلوی آنها را گرفت.

ما برای شناسایی برنامه‌هایی که به دزد منابع شهرت دارند، از یک اپلیکیشن رایگان به نام OS Monitor استفاده می‌کنیم. برای یادگیری نحوه استفاده از این برنامه، مراحل زیر را دنبال کنید.

OS Monitor را از گوگل پلی نصب کنید.

هواوی وای 3

پس از نصب برنامه، آن را اجرا کرده و به منو تنظیمات بروید (دومین آیکون از سمت چپ).

حالا تیک گزینه “Show CPU Usage” را بزنید. حالا آیکون برنامه را در قسمت اعلانیه‌ها خواهید دید.

روش کار به این صورت است که این برنامه به صورت مداوم پردازنده را کنترل می‌کند. اگر هیچ کاری با گوشی هواوی وای 3 انجام نمی‌دهید و با این حال مصرف پردازنده بسیار بالا است، این به معنای استفاده بیش از حد یک برنامه از پردازنده و در نتیجه مصرف بالای باتری است. سریعا فعالیت آن برنامه را در پس زمینه متوقف یا آن را به کلی حذف کنید.

Leave A Comment

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است