دوربین هواوی Nova 3e

بررسی تخصصی دوربین هواوی Nova 3e

هواوی Nova 3e نمونه ارزان دو گوشی هواوی P20 و P20 Pro هستند که هر دو آنها دارای بهترین دوربین‌های موبایل تا این لحظه هستند. پی 20 و پی 20 پرو نام پر آوازه لایکا را یدک می‌کشند و این در حالی است که در نوا 3 ای با قیمتی بسیار ارزانتر، خبری از این برند خوش نام نیست.

دوربین هواوی Nova 3e نیز همانند اسمارت فون‌های جدید، قابلیت‌های عکاسی متنوعی را ارائه می‌دهد. علاوه بر حالت خودکار بسیار قدرتمند، شما می‌توانید از تنظیمات دستی نیز استفاده کنید. همچنین قابلیت ذخیره سازی تصاویر به صورت فرمت خام RAW نیز وجود دارد که کار ویرایش تصاویر را بسیار بهتر و راحت‌تر می‌کند. امروز در نمایندگی هواوی ایران قصد داریم به صورت ویژه به قابلیت‌های عکاسی دوربین هواوی Nova 3e بپردازیم و دوربین آن را بررسی کنیم.

بررسی تخصصی دوربین هواوی Nova 3e : سخت افزار و ویژگی ها

اگر چه خبری از نام تجاری لایکا در نوا 3 ای وجود ندارد، اما همچنان می‌توانید به تکنولوژی‌های جدید در دوربین دوگانه آن امیدوار باشید. لنز اصلی این ماژول قدرت تفکیک 16 مگاپیکسلی دارد که نور عبور کرده از یک لنز با دیافراگم F/2.2 را ثبت می‌کند. دوربین ثانویه نیز یک نمونه 2 مگاپیکسلی است و دیافراگم آن نیز F/2.4 است که برای یک گوشی میانرده کاملا استاندارد به نظر می‌رسد.

فلسفه حضور دوربین دوم در Nova 3e، ایجاد عمق تصویر است. با اجرای برنامه دوربین شما می‌توانید حالت تصویربرداری پرتره (Portrait) را انتخاب کنید. این حالت به شما اجازه می‌دهد تا علاوه بر این که از سوژه خود یک تصویر شفاف و واضح ثبت کنید، پس زمینه آن را نیز به صورت زیبایی تار کنید. نتایج بدست آمده همانند دو پرچمدار دیگر واقعا خوب و ارزشمند است.

با موشکافی بیشتر در برنامه عکاسی هواوی Nova 3e پی خواهید برد که شرکت هواوی برای ثبت تصاویر عالی در این گوشی تلاش بسیاری کرده است. کافی است در منوهای برنامه دوربین این میان رده خوش خط و خال بگردید و امکانات آن را کشف کنید.

کنترل کاملا دستی یک ویژگی کاملا کاربردی و حرفه‌ای است که خوشبختانه در دوربین نوا 3e نیز وجود دارد. این قابلیت به شما امکان ایجاد تغییرات در سطح ISO، تراز سفیدی و… را می‌دهد. بنابراین با تعیین تنظیمات صحیح می‌توانید تصاویر زیبا و خاصی را به ثبت برسانید. اگر از کسانی هستید که به ویرایش تصاویر علاقه زیادی دارید، دوربین این گوشی قابلیت ثبت تصاویر به صورت خام و به فرمت RAW را نیز دارد. این فرمت خام به دلیل فشرده نکردن اطلاعات و نگهداری تمامی اطلاعات تصاویر، دست شما را در ویرایش تصاویر بیشتر باز خواهد گذاشت. البته فراموش نکنید که حجم این نوع فایل از فرمت‌های فشرده رایج بیشتر است.

تعدادی حالات عکاسی دیگر نیز برای انتخاب وجود دارد، هر چند که ما دوست داشتیم دو حالت صحنه آهسته و همچنین Timelapse را نیز در اینجا ببنیم (البته می‌توانید از برنامه‌های متفرقه برای انجام این کارها استفاده کنید).

دوربین هواوی Nova 3e

نمونه عکس هواوی Nova 3e:

بهتر است برای پی بردن به کیفیت تصاویر، آنها را بر روی یک صفحه نمایش بزرگ ببینید تا متوجه جزییات فراوان در تصاویر ثبت شده شوید. رنگ‌ها با وضوح بالا به نظر می‌رسند و مقدار کمی نیز اغنا در رنگ‌ها مشاهده می‌شود. این موضوع ممکن است برای برخی خوشایند و برای برخی نیز غیر جذاب باشد. به هر حال اگر چنین چیزی را دوست ندارید، می‌توانید از فرمت خام استفاده کنید.

یکی از نقاط قوت دوربین‌های هواوی P20 و P20 Pro، حالت پرتره قدرتمند آنها بوده است. شاید عدم حضور لایکا در این گوشی این ذهنیت را برای شما بوجود بیاورد که هواوی Nova 3e در این زمینه کمبودهای فراوانی دارد. اما بر خلاف تصور، تصاویر پرتره این گوشی نیز بسیار فوق العاده و درخشنده است.

با این حال و با وجود تمامی خوبی‌ها، متاسفانه دوربین هواوی Nova 3e در شرایط کم نور چندان خوب عمل نمی‌کند.

نمونه عکس های گرفته شده با هواوی Nova 3e :

Leave A Comment

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است