هواوی طراح اصلی Notch در گوشی‌های هوشمند است

شاید با معرفی سری هواوی P20 و با دیدن بریدگی بالای نمیشگر یا همان Notch معروف با خود گفته باشید که این ویژگی را اولین بار اپل بکار برده است؛ اما امروز هواوی اعلام کرده است که این شرکت ابداع کننده این ویژگی بوده و تنها بنابر دلایلی از آن تا کنون استفاده نکرده است.

همین اواخر سال گذشته میلادی بود که شرکت اپل گوشی آیفون X را معرفی کرد و زبان طراحی با نان Notch را به همگان نشان داد. این زبان طراحی این روزها در بسیاری از گوشی‌های شرکت‌های مختلف دیده می‌شود. اما در حالی که همه شرکت هواوی را به تقلید از این طراحی محکوم می‌کنند، این شرکت مدعی است که مبدع این ویژگی برای اولین بار بوده است.

آقای Li Changzhu مدیر بخش گوشی‌های هوشمند هواوی در کنفرانسی اعلام کرد که شرکت مطبوعش سه یا چهار سال پیش و برای اولین بار طراحی Notch را ابداع کرد، اما به دلیل پیش بینی عدم استقبال کاربران از این طرح در آن زمان، از معرفی این ویژگی صرف نظر شده است.

Notch

Li Changzhu یکی از دلایل عدم معرفی این طرح را علاقه مصرف کنندگان به ویژه کاربران چینی را به مخصولات متقارن و یک پارچه را می‌داند. استفاده اپل برای اولین بار از ویژگی Notch، یک شجاعت بود، اما ما خیلی محتاط و محافظه کارانه عمل کردیم و پیشگام بودن در این زبان طراحی را از دست دادیم.

سری هواوی P20 (متشکل از P20، P20 Pro و P20 Lite یا Nova 3e) و همچنین گوشی جدید آنر 10 از طراحی Notch استفاده می‌کنند.

اگر چه هواوی نتوانست خود را به عنوان پیشگام و پیشرو این زبان طراحی به همه بشناساند، اما مشخص است که واحد توسعه و تحقیق این شرکت بسیار فعال و حرکتی رو به جلو دارد. انتظار داریم در آینده نه چندان دور، این شرکت با معرفی محصولات برتر و با ویژگی‌های مدرن و جذاب بیشتری مانند معرفی اولین گوشی با صفحه نمایش منعطف واقعی، پیشرو بودن خود را به رخ رقیبان بکشد.

Leave A Comment

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است