پردازنده‌های Kirin همچنان در انحصار هواوی می‌ماند

مدیر گوشی‌های هواوی در  کنفرانس جهانی تحلیل گران اعلام کرد که پردازنده‌های Kirin، همچنان در انحصار محصولات هواوی خواهند ماند.

مدتی پیش شایع شده بود که شرکت هواوی قصد دارد جهت رقابت بیشتر با رقیب کره‌ای خود سامسونگ، پردازنده‌های تولیدی خود با نام کرین را در اختیار سایر تولید کنندگان نیز قرار دهد. اما هواوی امروز در طی سخنانی در  کنفرانس جهانی تحلیل گران اعلام کرد که چنین شایعاتی اشتباه بوده و این شرکت هیچ تصمیمی برای ارائه حق استفاده از پردازنده‌های  Kirin خود به شرکت‌های دیگر ندارد.

پردازنده‌های Kirin یکی از نقاط قوت محصولات هواوی محسوب می‌شود. همانطور که در بررسی تخصصی هواوی P20 Pro دیدیم، این پردازنده با مصرف بهینه و همچنین ارائه قدرت عالی بسیار قابل توجه هستند. بی شک هیچ شرکتی تمایلی برای از دست دادن برتری‌های خود نسبت به سایر رقیبان ندارد و هواوی نیز با اتکا بر پردازنده‌های تولیدی خود می‌تواند محصولات بهتری را نسبت به رقیبان ارائه کند.

Kirin

گفتنی است که همه محصولات تولیدی این شرکت از پردازند‌های کرین استفاده نمی‌کنند و برخی از دستگاهای پایین رده این شرکت از محصولات مدیاتک و کوالکام استفاده می‌کنند.

استفاده پردازنده های Kirin در پرچمدارهای سری P20 و همچنین Mate 10 می‌تواند اطمینان کامل هواوی از آنها را به نمایش گذارد. دست پرورده‌های هواوی علاوه بر اینکه امکان بهینه سازی بیشتر سیستم عامل را برای این شرکت مهیا می‌سازد، می‌تواند قدرت بیشتر، مصرف کمتر و همچنین دمای کاری پایین‌تر را نیز با کاربران گوشی‌های هواوی هدیه دهد.

قابل ذکر است که در سری جدید پردازنده‌های کرین با کد نام 970 و 659، هواوی از یک تراشه هوش مصنوعی اختصاصی بهره گرفته است. این تراشه هوش مصنوعی اختصاصی به گوشی‌ها این امکان را می‌دهد تا در شرایط مختلف و با سنجش معیارهایی مانند نور، سوژه و رنگ محیط، بهترین تنظیمات دوربین را برای ثبت بهتر تصاویر اعمال کند.

همچنین در  کنفرانس جهانی تحلیل گران علاوه بر موضوع پردازنده‌ها، به طراحی بریدگی در صفحه نمایش گوشی‌های جدید هواوی نیز پرداخته شد که می‌توانید در مطلب هواوی طراح اصلی Notch در گوشی‌های هوشمند است آن را مطالعه بفرمایید.

Leave A Comment

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است